ДИЕТАТА ,,48 ЧАСА“ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Намалување 4 кг за 2 дена!

Диетата “48 часа“ која го покори светот!
Кога сте во фаза на детоксификација или прочистување, се што внесувате во организмот треба да помогне за елиминирање на токсините, но и да ве снабди со течности
Оваа диета се прави за време на викенд. Се препорачува и конзумација на домати поради присуството на антиоксидансот ликопен, зрнеста храна и зеленчук, со кои ќе се зголеми внатрешната температура и ќе го активирате процесот на прочистување.

Сируп за слабеење:

(се пие навечер пред легнување)

300 мл вода

2 супени лажици сок од лимон

1 супена лажица јаворов сируп

1 лажичка лут пипер

1 лажичка ѓумбир

Сите компоненти се мелат во блендер и пијалокот е готов за употреба.

Сок за активирање на метаболизмот

(секој ден пред појадок)

6 супени лажици сок од лимон

2 домати

4 чешниња лук

500 мл вода

6 коцки мраз

Состојките се додаваат во блендер и се меша 1 минута на максимална брзина.

Во текот на овие два дена пијте колку што можете повеќе зелен чај без шеќер наместо вода. Се јаде само зеленчук и зрнеста храна во помали количини.

Comments are closed.