Работа од дома: Еве колку заработува Јелена Карлеуша од својот Инстаграм профил

Јелена Карлеуша е најследената пејачка на Балканот кога е во прашање социјалната мрежа Инстаграм, па така за нејзините објави заработува завидна сума на пари.

Таа редовно објавува фотографии на кои ги фали своите комбинации, а за тоа добива пари како компензација.

Имено, за разлика од повеќето пејачки кои обичнно ги рекламираат домашните брендови, ресторани или играчки за деца, Карлеуша на својот профил ги рекламира и светските брендови.

Таа секојдјевно објавува фотографии каде што позира во комбинации на Гучи, Прада или Версаче, а како што дознава Курир, на овој начин Карлеуша заработува и до 1000 евра за само една фотографија.

Ова е дефинитивно бизнис кој се исплати.

Good girl 😇/Super yenge

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Let’s slay this 2018 💭 #versacetribute #so90s #ss2018

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Seeing double already?👀🥂🥂

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Comments are closed.