Спорт

ЧУДО СЕ СЛУЧИ: Шумахер реагира на лекарскиот третман

„Михаел Шумахер реагира на лекарскиот третман“, е изјавата некогашниот шеф на Ферари, која во вторникот ја објавија многу светски медиуми, меѓу нив и Дејли Мирор. Англискиот таблоид потсетува дека грижата за тешко повредениот германски возач…

Read More

Сер Алекс ја откри тајната на Роналдо – Никој како него

Сер Алекс Фергусон откри неколку интересни причини за фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо. Легендарниот Шкот го тренираше Кристијано Роналдо 6 години на Олд Трафорд, а нагласи дека никогаш некој не запознал како Кристијано. Откри…


ЧУДО ОД 60 СЕКУНДИ: Вежба која заменува 1000 стомачни

Стомачните за многумина претставуваат најмачна вежба за практикување, а сепак сите посакуваат рамен и цврст стомак. За среќа, фитнес експертите велат дека постои една вежба која може да замени дури 1000 стомачни. Станува збор за…


Ибраими го постигна ГОЛОТ НА ГОДИНАТА

На натпреварот Марибор – Целје нашиот репрезентативец Агим Ибраими постигна неверојатен гол од 30 метри кој дефинитивно треба да биде избран за гол на годината. Погледнете само каква бомба испрати кон голот на противничкиот играч….


ФОТО: Икер Касиљас со фотка од Скопје на Инстаграм

Шпанската фудбалска легенда Икер Касиљас на неговиот Инстаграм профил постави фотографија од хотелот Александар Палас, каде што се сместени фудбалерите на Шпанија. Поранешниот голман на Реал Мадрид, но и сегашен на Порто доста пријатно не…


Атлетичарка паднала на трка, останатите ја прегазиле, а кога станала на нозе ги шокирала сите! (ВИДЕО)

Младата студентка Хедер Сорниден успеала да направи нешто неверојатно, иако паднала среде универзитетска шампионска трка. Атлетичарката водела на трка од 600 метри пред крајот, а потоа паднала! Останатите натпреварувачки претрчале преку неа и продолжиле да…


Натпреварувачка колабирала додека кревала тегови тешки 106 килограми

Застрашувачки момент на натпревар во кревање тегови во Онтарио, Канада. 20-годишната Џенесис Родригес Гомес од Венецуела ја изгуи свеста додека дигаше тегови тешки 106 килограми. За среќа помина без повреди, а подоцна излегла на сцената и…


Прошетка низ Лондон: Ова е првата фотографија од синот на Новак Ѓоковиќ

Јелена го прошета својот син Стефан низ улиците на Лондон за време на мечот помеѓу својот сопруг Новак и Гаске. Вимболдон е во центарот на вниманието, а Стефан заедно со мама постојано ги прати натпреварите…


Преубава плавуша го изгубила својот телефон, се шокирала кога Роналдо го пронашол

Американката Остин Милан го изгубила својот телефон во Лас Вегас но имала голема среќа бидејќи телефонот бил пронајден и не од било кого туку од Кристијано Роналдо, фудбалерот на Реал Мадрид и на репрезентацијата на…


Кристијано Роналдо се налути и го прекина интервјуто

На барање на својот портпарол славниот фудбалер Кристијано Роналдо мораше да го прекине интервјуто кое го даваше. Тој говореше за иднината на својот соиграч Серхио Рамос и во еден момент неговиот советник за медиуми побара…