Занимливости

Последната секунда од животот на руски мотоциклист: Претекнуваше на патот и загина на лице место

Уште една страшна снимка од сообраќајна несреќа доаѓа од Русија. Застрашувачки последни секунди од животот на мотоциклист биле забележани со камера на автомобил кој возел покрај него на патот. Моторот марка „Хонда“ го возел 43-годишен…

Read More

ПОГОДИ ГО ДЕЛОТ ОД ТЕЛОТО: Се играа со врзани очи, па го изненади момчето

Момче и девојка нашле итересен начин да го направат времето забавно и се снимале додека инграат една интересна игра. Тие со врзани очи ставале едно на друго делови од телото во уста и тогаш другата…


Ги шокираше сите со снимка од Чернобил: Изеде радиоактивно јаболко, а еве што и се случилo

Девојка која не сака да си го открие вистинското име, објавува видео снимки од своите истражувања на подрачјето на Чернобил. Ја мери радијацијата за да покаже дека местото воопшто не е опасно. По експлозијата на…


РУСКИ РИБАРИ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Уловиле чудовише од над 1.000 килограми

Група рибари од рускиот остров Сахалин не очекувале до во своите мрежи некогаш не најдат ваква грдосија. Имено, уловиле риба тешка дури 1.100 килограми. Се работи за една од натешките риби во светот, позната како…


Овој прекрасен замок може да биде ваш за само едно евро

Огромен замок во Франција со богати градини и неколку помошни куќи ќе биде понуден на аукција за само едно евро, пренесува Дејли мејл. Шато де Банкафорт изграден е со кули во римски стил во долинат…


Ја посетиле и Македонија: Поминале 33. 000 километри поради дадено ветување

Ханг Хајтао поминал пат од Кина до САД поради ветувањето кое и го дал на својата ќерка. Таткото и ветил на ќерката Ханг Сини дека лично ќе ја однесе на колеџ доколку биде примена, а…ПРОФЕСИОНАЛЕН ЛОВЕЦ НА ЗМИИ СИ ИГРАЛ СО ОГРОМЕН ПИТОН, А ПОТОА РАБОТИТЕ ТРГНАЛЕ НАОПАКУ! (ВИДЕО)

Еден професионален ловец на змии се нашол во многу незгодна ситуација кога огромен питон се обмотал околу неговите нозе и почнал да притиска. Откако змијата го притиснала со целата сила, човекот почнал да губи рамнотежа,…


Британските полицајци “уапсиле” гневен лебед поради застој во сообраќајот

Полицајците во Кембриџшајр спасиле лебед кои се наоѓал на автопатот, а потоа на нивниот Твитер профил објавиле фотографии со хумористичен опис дека лебедот е задржан во притвор поради предизвикување на застој во сообраќајот. Полицајците на…


Медицински сестри суспендирани оти не можеле да му се нагледаат на огромниот „алат“ од починат пациент

Несекојдневен случај и ситуација се случил во една болница во Денвер, кога медицински сестри биле суспендирани бидејќи не можеле да му се начудат и нагледаат на „необично големиот пенис“ од еден починат пациент во болницата….