Никогаш не носи градник во своите емисии: Италија не се пласираше на СП, но не тагувајте оваа бомба ќе ја гледаме во Русија

Јоланда Де Риенко е една од најпознатите ТВ водителки во Италија. Тоа што италијанската репрезентација не се пласираше на светското првенство во фудбал во Русија не значи дека на мундијалот нема да гледаме познати и згодни ТВ водителки.


Голем број на се**ипилни водителки, помеѓу кои и Јоланда ќе бидат дел од мундијалот во Русија и ќе известуваат директно за натпреварите.

Оваа ТВ водителка е голем фан на Наполи и е дел од една спортска телевизија.

Во продолжение можете да погледнете дел од нејзините Инстаграм фотографии.

Comments are closed.