Драма каква што покерот не видел: Најголемиот блеф на сите времиња му донел 8 милиони долари

Ки Нгујен после епската борба станал светски шампион во покер и станал милионер, а во тоа му помогнала неверојатната агресивност. Светското првенство во покер (WSOP) после многубројните турнири во Лас Вегас дојде до крајот, а…


Уловил нешто лигаво, смрдливо и тешко 60 кг, а потоа сфатил дека тоа е пловечко злато!

Рибарот Калид за својот улов ќе добие околу два милиони долари и планира да го напушти риболовот и да почне да живее луксузен живот. Рибарот Калид Ал Синани од Оман имал неверојатна среќа кога прегледувајќи…


Жешка и секси: Цеца пред 20 години била црвенокоса – еве како изгледала!

Балканската дива Светлана Цеца Ражнатовиќ важи за една од најубавите и најсредените жени на нашите простори. Секогаш е средена од глава до петици, ретко кога направила утка со својот стил. Светлана Цеца Ражњатовиќ во 1995…


ОВАА 102 ГОДИШНА ЖЕНА ПОБАРАЛА ДА БИДЕ УАПСЕНА – ПОЛИЦИЈАТА И ЈА ИСПОЛНИЛА ЖЕЛБАТА

Edie Simms е примерен граѓанин од Сент Луис, Мизури. Tаа има 102 години и дури волонтира во пензионерскиот дом, создавајќи и донирајќи рачно изработени футроли за наочари, перници, марами за резидентите во центарот. Зошто оваа…


Живот со џиновски питон – тие го третираат како нивно родено дете!

Ши Џимен во 2009 година спасил питон од сигурна смрт. Ја земал малата змија долга 30 сантимети бидејќи не знаел дека толку ќе порасне. Змијата слободно му шета низ куќата и ја носи на прошетка….


ЕДНА Е МАЈКА: Жена со своето тело го бранеше синот од крвавиот напад на бесни кучиња!

Откако беа брутално нападнати од страна на две кучиња, храбра жена од Калифорнија со своето тело се обиде да го заштити нејзиниот син од нападот. Кучињата го нападнале детето пред куќата, по што мајката веднаш…


Научно е докажано: Луѓето кои го фотографираат секој момент од животот се посреќни!

Неодамнешните истражувања докажале дека луѓето кои постојано фотографираат нешто се посреќни од луѓето кои не користат камери и фотоапарати. Во истражувањето учествувале 2 000 испитаници на кои им дале фотоапарати и ги изложиле на разни…


ЛУД БОСАНЕЦ: Им соопшти на соседите дека има син на оригинален начин!

Босанците се познати по оригиналната смисла за хумор. И овој пат ни доаѓа откачена фотографија со оригинален текст од еден татко кој штотуку добил син. Но овој Босанец баш сакал да се пофали дека добил…


Вечерва не пропуштајте да погледнете кон небото: Цел свет ја гледа Супермесечината, вечерва и кај нас!

Вечерва не пропуштајте да погледнете кон небото, ќе ве очекува спектакуларен настан. После 70 години, првпат ќе се појави т.н. Супермесечина, која ќе свети најблескаво досега на небото. Причината за тоа е што Месечината ќе…


ИМ ГО ДОТЕРА УМОТ НА ЖЕСТОК НАЧИН: Шестмина силеџии нападнаа девојка, но горко зажалија!

Шестмина силеџии пресретнаа млада девојка во тесна уличка. Се правеа фраери, ја притиснаа во еден ќош и мислеа дека лесно ќе ја совладаат. Но она што не го знаеја е дека девојката е вистински кунг-фу…