5 електронски уреди што трошат струја дури и кога се исклучени

Дали сте знаеле дека некои домаќински уреди водат „таен“ живот и продолжуваат да работат дури и тогаш кога не се вклучени? Доколку сакате да заштедите, прочитајте кои уреди трошат струја кога се исклучени… 1. Полнач…


Во „Идризово“ се може да се купи за пари: За 1.000 евра затвореник добива апартман, жена, виски и дрога

Јавна тајна е дека во македонксите затвори се случуваат поголем криминал, отколку надвор, на слобода. Затворениците кои имаат пари, си го олеснуваат одлежувањето на казната, добивајќи низа погодности, од алкохол, па се до дрога, но…


Бог секој ден го слушал мрморењето на еден човек се додека една вечер не одлучил да му одговори!

Си бил некој сиромашен и едноставен човек. Навечер, по заморната работа се враќал дома скршен и нерасположен. Љубоморно ги набљудувал луѓето кои се возеле во автомобилите и си уживале. “Нив им е добро“, мрморел човекот….


Пред пет години љубоморна жена ја унакази со киселина! – Ова е денеска Дана

„Никогаш не ни сонував дека ќе изгледам како претходно“, изјави Дана Вулин (31) која пред пет години и се случи страшна несреќа кога љубоморана жена и фрли киселина во лицето, по што 65% од кожата…


ПАПАГАЛ ГО ЧЕКА СОПСТВЕНИКОТ ДА СЕ ВРАТИ ДОМА – МОРАТЕ ДА ЈА ПОГЛЕДНЕТЕ НЕГОВАТА РЕАКЦИЈА КОГА ГО ЗДОГЛЕДАЛ (ВИДЕО)

Убаво е чувството кога ќе се вратите дома од работа, а вашата сопруга или сопруг ве чекаат, децата ви трчаат во прегратки и кучето мавта со опашката..или бел папагал кој ве очекува полн со ентузијазам….


СТАВИЛЕ ЗАПАЛКИ ВО БЛЕНДЕР: ОНА ШТО СЕ СЛУЧИЛО НЕ МОЖЕТЕ НИ ДА ГО ЗАМИСЛИТЕ

НИКАКО не се обидувајте ова да го направите сами. Лоша идеја е да ставите запалки во блендер, но некој морал тоа да го испроба – секако, претходно ја напуштиле просторијата и вклучиле камера за да…


КАКО РЕАГИРААТ АМЕРИКАНЦИТЕ КОГА ЌЕ ПРОБААТ АЈВАР: Нивните коментари се неверојатни !

На Јутјуб се појави многу интересно видео на кое странци вкусуваат различни прехрамбени производи од сите краеви на светот. Риланд Адамс и Дру Дорси започнаа со дегустација, од намаз, преку умак па се до  еден…


Најмладите тинејџери монструми: Брутално ги убиле нејзината мајка и сестра, а потоа имале секс во дневната соба

Се верува дека Ким Едвардс и Лукас Маркам (15) се најмладите извршители на двојно убиство во Велика Британија, бидејќи минатата година ги убиле мајката и сестрата на Ким во градот Спалдинг во Линколншир. Овие немилосрдни…


Прв случај во Англиjа: И родила на својата мајка син, а себеси брат!

Џеки Едвардс силно сакала да има дете со новиот сопруг Пол, но тоа не било возможно, бидејќи и е отстранет дел од матката, а јајце-клетките полека почнале да изумираат. Затоа на својата мајка во помош…


Расплакана Северина изјави: Изгубив едно дете, нема да го изгубам и ова! ВИДЕО

Хрватската пејачка Северина Коик завчера вечер гостувала на РТЛ и за хрватските медиуми зборувала за борбата за старателство над синот Александар, пишува српски „Курир“. – Мислам дека сега не е време за молчење како и…