ШТО ПРАВИ БЛОНДИНКА СО МЕРЦЕДЕС: Средува 11 возила на паркинг, губи тркало и се чуди зошто автомобилот не пали

Очигледно вицовите за блондинки не се само измислени шеги, туку потекнуваат од реални ситуации. Колку и да не им се веруваше на очевидците, сепак тоа што го гледаа пред свои очи беше чиста реалност. Русокоса…


ШТО ЌЕ ИМ СЕ АВТОБУСКИ ВО РУСИЈА: Возачите и така ги газат патниците

Зошто градат автобуски постојки во Русија, кога возачите на автобусите застануваат и вртат каде ќе посакаат. Така и оваа група патници, додека стоеја на место што веројатно е предвидено за автобуска станица, увидоа дека го…


МИСТЕРИОЗНИ ПАТНИЦИ: Со сета сила се забија во паркирани возила, излегоа неповредени и избегаа

Момче, маж, жена и куче се наоѓаа во автомобил од марката „пежо“, а со кој со сета сила се забија во три паркирани возила на тесна уличка во мало гратче на истокот од Велика Британија….


ИЗГЛЕДА ЛЕСНО, НО ДАЛИ Е ТАКА: Можете ли да ја решите оваа задача

Понекогаш возрасните имаат повеќе мака да ги решат математичките задачи отколку децата. Таква задача е и оваа, која би требало да ја решите за пет секунди. Се работи за проста операција на множење, собирање и…


ЌЕ ВЕ ИЗЛУДИ: Турчинка ја засени невестата со своето мешање

На една свадба одеднаш фокусот на камерата се насочи кон една жена, гостинка,  која кога почна да игра сите останаа подзинати. Меша толку добро така што сите и направија круг за да би можеле да…


Добиле 60 милиони евра на лотарија: Но среќата кратко им траела, за брзо биле брутално спуштени на земја

Германецот, Јенс Нуман (43) и неговата мајка секоја недела играле лотарија, а неодамна го отвориле весникот и виделе дека тие се добитниците на 60 милиони евра! Меѓутоа, многу набрзо биле и брутално спуштени на земја….


КРАДЕЦОТ КОЈ ГО ПРОГЛАСИЈА ЗА ХЕРОЈ: Реиналдо украл 100 телефони на фестивалот „Коачела“ во Калифорнија

Минатиот викенд во Калифорнија се одржа познатиот фестивал „Коачела“, а изчезнати телефони не се никаква новина. Со оглед на тоа дека во Америка најмногу се користи Ајфон, многу сопственици биле паметни, па ја активирале апликацијата…


ВАКА СЕ ТРОШАТ КАЛОРИИ: Додека трча на лента, пие виски и јаде месо (ВИДЕО)

Еден полничок Кинез дошол до генијална идеја како да ги намали килограмите, а притоа да не се лиши од своите задоволства. Удобно е завален во својот стол со намера напорно да вежба. Но, трчајќи на…


НЕВЕРОЈАТНО: Поради гласен секс, прекинат тениски меч (ВИДЕО)

Досега сме виделе сѐ и сешто во светот на спортот, но вакво нешто не сме забележале. Еден тениски меч бил прекинат поради прегласно водење љубов. Додека на Флорида се одвиваше мечот помеѓу Франсес Тијаф и…


СЕ КАЧИ НА ПОКРИВОТ: Леопард пуштен од кафез искаса дете (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Леопард кој избегал од кафез во едно индиско село нападна дете што беше качено на покрив од куќа. Дивото животно незабележително се појавило во селото и предизвикало вистинска паника, посебно кај најмладите. Погледнете го моментот…