РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА: Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава!

Божиќна прослава на наши иселеници во Германија заврши со тепачка меѓу гостите.

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божиќ на Македонците што живеат во Дортмунд.

Кога точно е снимено видеото, не може да се утврди, но во коментарите на видеото пишува дека инцидентот се случил минатата година.

На видеото се гледа турканица и мешаница во која учествуваат мажи и жени кои си разменуваат тупаници и клоци.

За среќа, бил спречен поголем инцидент затоа што дел од гостите ги разделија разлутените тепачи.

https://www.youtube.com/watch?v=K63dh8pKNwc

Извор: www.telegraf.mk

Comments are closed.